Австралія вводить обов’язковий кодекс для молочної галузі, щоб забезпечити справедливі ціни

23.12.2019 | 11:28

(ІНФАГРО) Австралія вводить обов’язковий кодекс для молочного сектора, щоб допомогти фермерам домовитися про справедливу ціну на свою продукцію.

Обов’язковий кодекс в молочній промисловості був рекомендований Комісією з конкуренції Австралії (ACCC) в 2018 році, після того, як організація провела дослідження, яке виявило дисбаланс у відносинах між переробниками і фермерами.  Керівництво відомства вказало, що виробники готових продуктів часто змінюють ціни не на користь сировинного сектора.

Заступник голови ACCC Мік Кеог сказав: «Ми виявили відсутність прозорості в контрактах і ціноутворенні, що обмежує можливості фермерів порівнювати пропозиції від різних переробників і, отже, знижує конкуренцію.  Ми прийшли до висновку, що обов’язковий кодекс є найкращим способом вирішення системних проблем, тому раді, що він нарешті почне працювати».

ACCC буде нести відповідальність за забезпечення дотримання кодексу, він вступить в силу з 1 січня 2020 року.

За словами міністра сільського господарства Австралії Бріджит Маккензі, кодекс був розроблений і погоджений з представниками галузі в восьми молочних регіонах і буде підтримувати фермерів по всій Австралії.  «Відповідно до відгуків, отриманих від молочних фермерів, кодекс забороняє ретроспективне зниження цін, – зазначила Маккензі.  – Він також запобігає односторонні зміни в ціноутворенні, за винятком спеціально обумовлених надзвичайних обставин.

Недобросовісним переробникам буде загрожувати штраф за нечесну зміну ціни або перешкоду переходу фермера до іншої компанії ».

У зв’язку тиском на австралійських молочних фермерів, Маккензі заявила, що їм будуть надані гранти для зниження витрат на електроенергію, буде надана юридична консультації, створені фермерські кооперативи.  Через 12 місяців після створення кодексу буде проведено аналіз його впливу.

Другие новости раздела

Последние новости