Імпорт сиру в Україну в десять раз перевищив експорт

19.10.2020 | 10:08

За три квартали в країну ввезли понад 26 тис. т сичужних сирів і 4 тис. т плавленого сиру, що в рази більше, ніж в попередні роки, повідомляє ІНФАГРО

Таким чином, в цьому році вже більш ніж третина нашого ринку сичужних сирів зайнята сирами європейського виробництва.  І це ще не межа. Частка імпорту буде зростати і далі.  Конкурувати з дешевими європейським товаром все складніше, а не сьогодні завтра на наш ринок зі своїми сирами постараються зайти ще й білоруси.

Навіть обвал курсу гривні не заважає імпортерам закуповувати сир.  Зокрема, минулого місяця в Україну завезли 3,2 тис. т сичужного сиру, в тому числі 1,8 тис. т твердого/напівтвердого.  Ціни поставок набагато скромніші, ніж у вітчизняних виробників.  Наприклад, Гауду/Едам завозять по ціні 133 грн/кг після розмитнення.  Дорожчі сири – Маасдам, Радомер, Королівський – часто обходяться імпортерам не дорожче 160 грн/кг.  На цьому тлі звичайний український сир Російський/Голландський з ціною для дистриб’юторів 155-165 грн/кг вже зі знижкою виглядає просто блідо.  При цьому нечисленні експортери намагаються продавати український Голландський сир дорожче, ніж голландці продають свій Маасдам.

Тому експорт сиру в Україні зараз в десять разів менше його імпорту.  Зокрема, за минулий місяць з країни було вивезено лише 306 т сичужного (напівтвердого) сиру.  За три квартали експорт склав 2,9 тис. т. Основні поставки здійснювалися в Казахстан (69%), Молдову (23%) і Узбекистан (3%).

Другие новости раздела

Последние новости