АТ «Укрзалізниця» готується до перевезення зерна нового врожаю в 2020/21 МР.

01.07.2020 | 12:38

(UAFES) Як говориться в повідомленні компанії, з прогнозованих аналітиками майже 70 млн тонн врожаю зернових, залізничним транспортом компанія готова перевезти 60% експорту, який очікується на рівні 33 млн тонн. Основними напрямками, як і в попередньому сезоні, залишаться перевезення через порти.

З метою збільшення обсягів перевезень зернових вантажів і підвищення ефективності використання залізничного рухомого складу, на сьогодні відкрито для навантаження зерна 209 станцій.

«У цьому році ажіотажу навколо зерновозів на ринку не повинно бути, оскільки на ринку їх профіцит. З урахуванням переробної спроможності портів досить 13 тис. зерновозів, а їх зараз в Україні майже 30 тис. У приватних власників зерновозів більше, ніж у компанії, «Укрзалізниця» не є монополістом в цьому сегменті», – зазначив директор департаменту комерційної роботи Андрій Мірошніков.

Він підкреслив, що інфраструктурні можливості дозволяють вивантажувати 1800 зерновозів на добу, а навантажувати 2400-3000. Такий дисбаланс призводить до накопичення вантажів на підходах до портів. Тому необхідно навантажувати рівно стільки вагонів, скільки можна вивантажити, щоб зерновози не скупчувалися в портах і на під’їзних шляхах.

«Зайвий парк заважає переміщенню рухомого складу і порушує технологію перевезень. Потрібно не збільшувати парк, а вдосконалювати провізну і пропускну здатність портів, клієнтам підвищити якість планування», – зазначив Андрій Мірошніков.

Також уточнюється, що за підсумками 2019/20 МР «Укрзалізниця» очікує перевезти 36,5 млн тонн зерна і продуктів перемолу, що майже на рівні обсягів попереднього сезону.

Другие новости раздела

Последние новости