В Україні зростає конкуренція між імпортерами сиру

19.06.2020 | 11:36

(ІНФАГРО) Засилля імпортного сиру на українському ринку і зниження купівельного попиту не дозволяють вітчизняним сироварам вести нормальний бізнес. 

Багато сироварів змушені або скорочувати виробництво, або йти в масові акції розпродажу. За акціями традиційні сири типу «Російського» дистриб’ютори все частіше мають можливість придбати по 150 грн/кг, в той час як в офіційних прайсах для мереж до сих пір фігурує рівень 200 грн/кг.

Імпортні сири, звичайно, дешевше, але вони вже також часто потрапляють в розпродаж, псуючи настрій вітчизняним сироварам. Минулого місяця імпорт сичужних сирів знову виріс в порівнянні з квітнем на 10%, а ввезення плавленого сиру і зовсім збільшилося на 85%.  Так що зараз продавці імпортного сиру конкурують не тільки з вітчизняними сироварами, а й між собою.

Експорт сиру порівнювати з імпортом вже соромно.  У травні експортували 326 т напівтвердого сиру і 150 плавленого.  А експорт сирного продукту в порівнянні з травнем 2019 зменшився більш ніж на чверть, до 1,3 тис. т.

Основні країни-експортери сиру в Україні: Польща (69%), Німеччина (11%) і Нідерланди (6%).  В країну також ввозяться сири з Франції, Італії, Данії, Латвії, Литви, Угорщини, Бельгії та інших країн.

Другие новости раздела

Последние новости