Мінекономрозвитку пропонує коньяк України зробити повністю імпортним

12.06.2020 | 11:50

(mind) Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на своєму сайті опублікувало для обговорення проект наказу «Про внесення змін до Правил виробництва коньяків України».

«Проєктом пропонується «прибрати вимоги щодо обов’язкового використання як в ординарних так і марочних коньяках України сировини вітчизняного походження. Фактично пропонується коньяк України зробити на 100% імпортним», – йдеться у повідомленні корпорації «Укрвинпром».

Згідно з діючими Правилами виробництва коньяків України, починаючи з лютого минулого року, мінімальна частка вітчизняних коньячних спиртів при виготовленні ординарного коньяку України повинна складати 15% і щороку вона збільшуватиметься, доки не досягне позначки у 85%.

Гендиректор «Укрвинпрому» Володимир Кучерненко заявив, що «запропоновані зміни призведуть до повного знищення автентичного українського продукту – коньяку України».

« Використання спиртів коньячних, матеріалів і речовин неукраїнського походження при виробництві коньяків України без будь-яких обмежень призведе до знищення вітчизняного виноградарства та буде значним стимулом для залучення інвестицій у закладення виноградних насаджень суб’єктами господарювання інших країн світу», – додав він.

Кучерененко наголосив, що український ринок здатний самостійно забезпечити власні потреби в коньячних спиртах вітчизняного походження

«Прийняття запропонованого наказу прискорить процес стагнації української виноградно-виноробної галузі тоді як в умовах пандемії COVID-19 в інших країнах світу активно підтримують саме своїх виробників не дивлячись на будь які міжнародні зобов’язання», – додав він.

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости