АМКУ відкрив справу проти яєчного агрохолдингу «Авангард» Бахматюка

21.05.2020 | 16:09

Антимонопольний комітет розпочав справи проти агропромислової групи «Авангард», яка належить бізнесмену Олегу Бахматюку, за ознаками десяти порушень законодавства про захист економічної конкуренції. Про це повідомляє mind з посиланням на пресслужбу АМКУ. 

Відтак, комітет встановив, що протягом двох попередніх років одна з компаній групи «Авангард» збільшила кількість філій за рахунок оренди або суборенди птахофабрик у:

- с. Телешівка Рокитнянського р-ну Київської обл.;
- с. Мліїв Городищенського р-ну Черкаської обл.;
- с. Петропавлівка Городищенського р-ну Черкаської обл.;
- Ковтунівській сільській раді Золотоніського р-ну Черкаської обл.;
- с-щі Відрадне Запорізького р-ну Запорізької обл.;
- с. Старовірівка Шевченківського р-ну Харківської обл.;
- с. Охоче Нововодолазького р-ну Харківської обл.

Після отримання активів у користування, «Авангард» розпочав на них виробництво курячих яєць.

Зазначається, що згідно з чинним законодавством набуття контролю над більшістю з цих фабрик потребувало дозволу АМКУ, проте компанія з групи «Авангарду» не зверталась до комітету.

Як сказано в повідомленні, АМКУ дізнався про факти розширення виробничих потужностей холдингу, проводячи дослідження ринку курячих яєць у шкарлупі.

«Оскільки група компаній «Авангард» є одним з найпотужніших учасників цього ринку та найбільшим виробником сухих яєчних продуктів в Україні, комітет має оцінити вплив виявлених транзакцій на конкуренцію», – зазначили у відомстві.

Зокрема, АМКУ встановить, яким чином виявлені концентрації вплинули на ринкові частки групи «Авангард» та чи не призвели вказані дії до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції.

Другие новости раздела

Последние новости