В ЄС почали діяти імпортні мита на зернові

06.05.2020 | 15:02

В Європейському союзі, починаючи з 27 квітня, діють мита на імпорт ряду зернових культур. Відповідне рішення було впроваджено Імплементуючим регламентом Комісії (ЄС) 2020/573 від 24 квітня 2020 р. про затвердження імпортних мит для зернового сектору. Про це повідомляє AgroPolit

Так, мито у розмірі 5,27 євро за т застосовуватиметься до насіння жита, кукурудзи, сорго, відповідно наступних позицій товарних кодів ТНЗЕД (CN code) в ЄС.

Також регламент передбачає, що залежно від порту вивантаження (а також маршруту слідування) імпортери можуть розраховувати на зниження мита на 2 або 3 євро на т.

Як зазначається на сайті Єврокомісії, причиною введення мит, насамперед, є бажання не допустити ситуації, коли європейські виробники опинилися би в невигідних умовах через поточний стан ринку, адже на ньому зафіксовані суттєві зниження ціни на кукурудзу, а також через зменшення цін на трансокеанські поставки, та на фоні очікування рекордних врожаїв в сезоні-2020/21.

Окрім того, повідомляється, що введений регламент не впливає на індивідуальні тарифні квоти, що вже існують. Тобто запровадження цих мит не має стосуватися України, оскільки між сторонами це питання має регулюватися Угодою про асоціацію між Україною та ЄС (Частина 2 — Скасування мит, зборів та інших платежів).

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости