Україна готова заборонити експорт пшениці – Reuters

22.04.2020 | 14:05

(mind) Україна готова ввести заборону на експорт пшениці, якщо його обсяг перевищить узгоджений з трейдерами рівень. Про це Reuters повідомив заступник міністра економіки Тарас Висоцький. Однак від додав, що наразі не бачить для цього підстав.

Через коронавірусну кризу сусідня Румунія заборонила експорт зернових до країн, що не входять в Європейський Союз, а Росія обмежила експорт зерна та продавала зерно зі своїх запасів, щоб збільшити поставки борошномелам і пекарям.

Видання повідомляє, що український урожай пшениці значно перевищує внутрішнє споживання, але в минулому місяці українські пекарі та виробники борошна попросили уряд обмежити експорт зерна, щоб стримати ціни на хліб на внутрішньому ринку.

Відомо, що уряд планував заборонити експорт деяких продуктів харчування, але досі прийняв рішення тільки щодо заборони вивезення гречаної крупи. Кабмін також попросив парламент схвалити скасування імпортних мит на деякі зернові.

Україна вже експортувала 18 млн тонн пшениці з початку сезону 2019/20 року та домовилася з трейдерами, що до кінця сезону (кінця червня) може ще відправити не більше 2 млн тонн.

«Якщо темпи експорту виявляться такими, що ми зараз 2 мільйони тонн експортуємо за квітень, все-таки, як ми і домовлялися (з трейдерами) і попереджали, доведеться реалізувати пункт меморандуму (з трейдерами) про зупинення експорту» – сказав Висоцький.

«Поки той темп, який ми спостерігаємо, виглядає так, що ми не маємо перевищити ці 2 млн тонн», – додав він.

За словами Висоцького, експорт української пшениці в наступному сезоні – 2020/21 років – може різко впасти до 12-15 млн тонн з приблизно 20 млн в 2019/20 році через скорочення посівної площі в умовах поганої погоди.

Попри те, що Україна ввела суворі обмеження для боротьби з поширенням пандемії коронавірусу, Висоцький сказав, що ці заходи поки не вплинули на весняну посівну кампанію і що її темпи навіть вище, ніж рік тому.

За його словами, Україна зібрала рекордні 75,1 млн тонн зерна в 2019 році, і експорт може досягти рекордного рівня в 52-55 млн тонн в сезоні 2019/20 років, який триває з липня по червень.

Однак, він додав, що після рекордного врожаю в минулому році відсутність дощів під час посівної минулої осені і несприятливі погодні умови цієї весни можуть привести до меншого врожаю і експорту пшениці.

«У нас були дуже посушливі три місяці, і високі температури, і заморозки. Пройшли дощі по всій території України, трохи поліпшили ситуацію, але на рекордний урожай в цьому році ми вже, звичайно, не вийдемо», – сказав Висоцький.

Він також зазначив, що прогноз урожаю зернових на 2020 рік неодноразово змінювався в залежності від погоди. Зараз він становить 65-67 млн тонн, але може впасти до 60 млн при поганій погоді.

Другие новости раздела

Последние новости