Імпорт сирів продовжує витісняти вітчизняну продукцію з ринку України

03.04.2020 | 11:38

На ринку молочних продуктів сир постраждав від коронавірусної кризи менше, ніж інші молокопродукти.  – ІНФАГРО

Тиждень тому, коли масово скуповували всі продукти тривалого зберігання, продажі сиру в Україні навіть зросли. Зараз все стає на свої місця і торговельна активність знижена.  Крім того, для ряду операторів втрачений канал збуту для HoReCa.  Імпорт же не припиняється і це впливає на стан українських сироварів можливо навіть більш згубно, ніж коронавірус.  Адже незважаючи на девальвацію гривні, імпортні сири залишаються помітно дешевшими за сири українського виробництва і продовжують витісняти їх з ринку.

Знизити ціну до конкурентного рівня поки що дуже складно через дорожнечу сировини, але можливо в квітні сироварам стане вести бізнес трохи легше.  З одного боку, напередодні Великодніх свят може зрости попит, з іншого боку, сировина повинна подешевшати, що дозволить трохи знизити собівартість виробництва.

В умовах зростаючої конкуренції з імпортними сирами та враховуючи інші проблеми сироварам все складніше зберігати виробничі обсяги.  Проте, в лютому виробництво сичужних сирів разом з сирними продуктами все ж вдалося збільшити на 2% до 10,1 тис. т (з урахуванням близько 4,5 тис. т сирних продуктів).  Березневий показник буде не набагато більше лютневого.  В цілому ж за перший квартал випуск справжнього сиру, швидше за все, виявиться на 10% меншим порівняно з минулим роком.

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости