Агресивний імпорт наближає колапс українського промислового виробництва картоплі

11.02.2020 | 12:34

(mind) Необмежений імпорт російської та білоруської картоплі, а також відсутність підтримки та захисту галузі з боку держави наближує колапс українського промислового картоплярства. Про це повідомив віце-президент Української асоціації виробників картоплі Сергій Рибалко.

«Ми можемо втратити цілий напрямок, цілу галузь – ця галузь картоплярство. Потім ми перестанемо у себе її вирощувати, потім потрапляємо як завжди в залежність від імпорту», – сказав він на прес-конференції у понеділок.

За даними УАВК, сумарний імпорт картоплі в Україну склав з серпня-2019 року біля 500 тис т, тоді як у попередні роки країна її експортувала.

«У нас взагалі немає держпрограми підтримки картоплярства і ми дійшли до того, у нас у 2019 році були ціни 10-14 грн, на той час як у сусідній Росії на сьогоднішній день на українські гроші – 2,5-3 грн», – додав він.

Віце-президент УАВК підкреслив, що у Росії протягом п’яти років проводилася цілеспрямована політика по розвитку картоплярства наслідком якої стало виведення країни на провідне місце у експорті картоплі на континенті.

Серед важелів підтримки російських виробників з боку держави – компенсація кредитних ставок (при ставках 12% компенсується 6%), компенсація вартості спеціалізованої техніки (60% вітчизняної і 40% імпортної), кредитування будівництва сховищ під 6%, а також компенсація 25% видатків на вирощування картоплі з регіональних бюджетів.

При цьому доступ на внутрішній ринок Росії та Білорусі для української картоплі істотно обмежений через жорсткі фітосанітарні вимоги, тоді як доступ імпорту з цих країн жодним чином не обмежено.

У зв’язку з цим Асоціація, яка об’єднує 38 підприємств, вимагає від уряду щонайменше введення дзеркальних умов доступу на український ринок продукції з цих країн. Крім того, УАВК просить підтримки у будівництві картоплесховищ та закупівлі вітчизняної спеціалізованої техніки.

Стосовно цінових перспектив Рибалко зазначив, що оптова ціна в Україні на сьогоднішній день складає біля 7 грн/кг і немає підстав очікувати її росту щонайменше до літа.

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости