Іноземці дуже незадоволені через заборону на продаж їм землі

14.01.2020 | 10:31

(mind) Іноземні фермери, які, згідно з новим законопроектом про землю, поки що не зможуть купувати землю, вважають це дискримінацією і обмеженням конкуренції. Про це вони написали в колективному зверненні, адресованому президенту України, прем'єр-міністру, голові Верховної Ради, а також посольству Німеччини.

Авторами листа є німецькі та інші західно-європейські фермери, які заснували підприємства, зареєстровані в Україні, за законодавством України, займаються обробітком землі в Україні уже багато років. Вони виступили проти внесених у законопроект поправок, згідно з якими право продавати і купувати землю матимуть лише українські громадяни та українські компанії, засновані виключно українськими громадянами.

На їх думку, такі обмеження призведуть до нерівних умов діяльності суб'єктів господарювання на одному товарному ринку.

«Основою для наших господарств є орендовані землі. Якщо ринок землі відкриється, то поля будуть купувати інші, можливо конкуруючи господарства, і ми частково, або повністю втратимо засоби для існування. Усі ми роками розбудовували свої господарства та вклали сотні тисяч чи мільйонів євро. Плоди цієї праці потім пожинатимуть інші», – пишуть вони.

Іноземні фермери зі свого боку пропонують компроміс: дозволити купувати землю компаніям, які працюють не менше трьох років в Україні.

«Це дало б компаніям можливість продовжувати працювати на тих самих умовах, що й українські колеги. Потенційним новим інвесторам це б слугувало сигналом, що їм не потрібно боятися того, що вони в майбутньому будуть у невигідному становищі», – зазначили вони.

Другие новости раздела

Последние новости