РФ програла в суді українським компаніям понад $80 млн через анексію Криму

10.01.2020 | 15:01

(mind) Швейцарський федеральний суд зобов'язав Росію виплатити близько 80 млн швейцарських франків ($82,1 млн) як компенсацію за шкоду 12 українським компаніям, майно яких було конфісковано після анексії Криму у 2014 році. 

У двох рішеннях, опублікованих 9 січня 2020 року, суд відхилив апеляції російської держави на рішення, винесені в женевському суді у квітні 2019 року. Росія стверджувала, що женевський орган не підходить для винесення рішення по цій справі.

Також стверджувалося, що аргумент, висунутий українськими компаніями, які заявили, що вони повинні були бути захищені угодою про захист інвестицій між Росією і Україною 1998 року, непридатний.

Однак, на думку Федерального суду Швейцарії, компетенція женевських суддів не ставиться під сумнів. Це вже було підтверджено на попередньому слуханні в жовтні 2018 року, яке також відхилило аргумент Росії про угоду 1998 року.

Нагадаємо: «Укрнафта» повідомила, що 12 квітня «арбітражний суд виніс рішення стягнути з РФ на користь «Укрнафти» $44,4 млн компенсації за експропріацію майна «Укрнафти» в анексованій РФ Автономній Республіці Крим». У компанії уточнили, що йдеться про права на низку адміністративних приміщень та 16 автозаправних станцій на території півострова.

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости