Скупка землі агрохолдингами призведе до зникання сіл

23.12.2019 | 11:09

Якщо після відкриття в Україні ринку землі її скуплять агрохолдинги, села можуть зникнути. Це може стати проблемою для національної безпеки держави. Про це заявив міністр регіонального розвитку та будівництва України у 2007-2010 роках Василь Куйбіда, повідомляє АgroРolit.com.

"Агрохолдинги  зацікавлені у зростанні прибутку, у тому числі, і за рахунок зменшення зарплат. Для того, щоб обробляти сотні гектарів землі, їм не потрібні будуть наймані працівники, адже увесь процес стане більш механізованим", – сказав Куйбіда. Він наголосив: якщо після того, як в Україні відкриється ринок землі і її скуплять агрохолдинги, села зникатимуть.

"Їхнім завданням є найбільший прибуток, це означає зменшення витрат, у тому числі, і на зарплати. Вони механізовані і їм не потрібно багато людей для того, щоб обробляти всі ці тисячі гектарів землі. Їм потрібна техніка і мінімальна кількість людей", – вважає Куйбіда. Відтак, за його словами, для сіл це означатиме не лише втрату місця роботи, а й засобу існування.

Тоді села спустошуватимуться дуже швидко – хтось їхатиме до Києва, хтось закордон. Це обертається вже великою проблемою для поселенської системи – вона деградуватиме, – зазначив колишній міністр.

До того ж, за його словами, це ще й може обернутись проблемою національної безпеки, адже прикордонні поселення спустошуватимуться. "І як ти будеш контролювати цю територію? Тобто, це величезна проблема", – підкреслив Василь Куйбіда.

Другие новости раздела

Последние новости