Китай почне купувати американську сільгосппродукцію, якщо США скасують тарифи

28.10.2019 | 14:38

(mind) США і Китай у п’ятницю  обговорять плани збільшення Пекіном закупівель американської сільгосппродукції, але в обмін Китай попросить скасувати ряд запланованих і вже діючих імпортних мит, пише Reuters з посиланням на джерела, знайомі з ходом переговорів.

В телефонній розмові з боку США візьмуть участь Роберт Лайтхайзер і торговий представник США, міністр фінансів США Стівен Мнучін, а від Китаю – віце-прем'єр Держради КНР Лю Хе.

Сторони досі намагаються узгодити текст «першої фази» торгової угоди, щоб лідери двох країн могли підписати угоду на саміті АТЕС в Чилі в листопаді.

Якщо текст буде узгоджений, Пекін, в свою чергу, звільнить від мита деякі сільськогосподарські товари США, включаючи соєві боби, пшеницю і кукурудзу.

Для укладення угоди Пекін, як очікується, попросить Вашингтон відмовитися від плану введення мит на китайські товари вартістю $156 млрд 15 грудня, розповіли джерела.

Пекін також, ймовірно, буде домагатися скасування 15%-х мит, які вступили в силу 1 вересня, на товари вартістю близько $125 млрд, повідомило одне з джерел. Трамп оголосив про ці тарифи в серпні після невдалого раунду переговорів, в результаті чого мита поширилися майже на весь китайський імпорт в США вартістю $550 млрд.

«Китайці хочуть повернутися до тарифів лише на початкові товари вартістю $250 млрд», – сказало джерело.

Другие новости раздела

Последние новости