США вводять мита на товари з ЄС

03.10.2019 | 13:43

(mind) Вашингтон введе штрафні мита на імпортовані з Євросоюзу товари з 18 жовтня, які раніше схвалила Світова організація торгівлі (СОТ). Про це заявив уповноважений адміністрації США з торгівлі Роберт Лайтхайзер.

У той же час, він підкреслив, що очікує початку переговорів з Брюсселем для вирішення конфлікту.

Як повідомлялось, 2 жовтня, СОТ офіційно дозволила США вводити штрафні збори на європейську продукцію. Як відзначили в СОТ, мита можуть досягати 100%, а загальна сума оподатковуваних ними товарів складе $7,5 млрд щорічно.

Наразі американська влада вирішила поки обмежитися додатковими 10%-ми зборами на ввезення літаків цивільної авіації з ЄС. Крім того, будуть введені штрафні мита на ряд сільськогосподарських і інших товарів в розмірі 25%.

Зокрема, штрафні мита торкнуться книжкової продукції, інструментів, текстилю, кави, вина, сиру, оливкової олії і мушель з Європи. Під санкції потрапляють в першу чергу Франція, Німеччина, Іспанія і Великобританія, тобто країни, які Вашингтон звинувачує в субсидіях авіабудівному концерну Airbus.

Єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрем попереджала після рішення СОТ, що якщо США дійсно введуть мита, то у Брюсселя не залишиться іншого вибору, окрім як відповісти тим же.

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости