Виробництво молока в Україні продовжує скорочуватися

17.09.2019 | 11:43

(ІНФАГРО) Ціни на сире молоко продовжують поступово зростати. У перших числах місяця відбувався їх точковий перегляд, у другій половині вересня зростання продовжиться. 

Зменшення пропозиції відбувається не тільки через фактор сезонності. За даними Держстату за 8 місяців в Україні вироблено всього 6,74 млн. тонн молока сировини, що на 3,5% менше аналогічного періоду минулого року.

При цьому, незважаючи на високу прибутковість бізнесу, падає виробництво молока сільгосппідприємств – зниження по категорії за вісім місяців становить -1,3% до минулого року і – 4,1% серпень до серпня.

Негативна динаміка по фермерському молоку пов’язана, перш за все, з помітним скороченням поголів’я. На перше вересня поголів’я корів в с / г підприємствах скоротилося на 5,4%. Такого істотного падіння рік до року не спостерігалося вже багато років.

За останні два тижні молоко сільгосппідприємств зросло в ціні приблизно на 0,15 грн/кг і переважно реалізовувалося в діапазоні 9,30-10,65 грн/кг. Вартість молока від господарств населення практично не змінилася, воно продається по 5,00-6,00 грн/кг без ПДВ, хоча через «локальні війни» подекуди спостерігаються і сплески ціни до 6,50-7,00 грн/кг.

У другій половині вересня закупівельні ціни продовжать плавне зростання, але до кінця місяця попит і пропозицію, схоже, збалансуються.

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости