СБ підтримує ідею створення в Україні агентства гарантування кредитів для фінансування купівлі землі фермерами

06.09.2019 | 10:04

(Інтерфакс-Україна) Світовий банк (СБ) пропонує уряду України розглянути створення агентства часткового гарантування кредитів як спеціального фінансового інструмента, що дасть змогу дозволить малим і середнім сільгоспвиробникам отримувати фінансування на придбання землі після запуску ринку.

"Часткове гарантування кредитних внесків - найкращий варіант для України", - сказав провідний спеціаліст фінансового сектора СБ Ваге Варданян на прес-конференції в четвер.

За його словами, щонайменше половина країн світу впровадила державні часткові гарантії (ЧГ) як спосіб полегшити доступ до кредитів, є також практика створення спеціалізованих ЧГ, призначених саме для сільського господарства, наприклад у Мексиці та Колумбії.

Для отримання ЧГ фермер звертається по позику до банку, який аналізує заяву та визначає потребу в частковому гарантуванні, далі банк звертається до агентства гарантування кредитів. Останнє перевіряє критерії відповідності та здійснює аналіз ризиків, схвалює і надає часткову кредитну гарантію, отримує комісійну оплату від банку за видачу гарантії. Далі банк надає позику, забезпечену частковими гарантіями.

За даними СБ, для часткового гарантування витрат фермерів на купівлю землі необхідно близько $500 млн.

При цьому, уточнює СБ, гарантувати пропонується до 50% суми позики. Переважно гарантії надаються не більше ніж на сім років. Цінова політика має покривати ризики, адмінвитрати та гарантувати фінансову стійкість ЧГ (орієнтовно 1,5-2,5% на рік). Максимальний кредитний leverage - 1:4.

Орієнтовно, за підрахунками СБ, до кінця жовтня цього року можна встигнути розробити й узгодити з усіма зацікавленими сторонами необхідну документацію для запуску компанії, створити компанію - в жовтні-лютому 2019 року.

Другие новости раздела

Последние новости