У разі виходу Великобританії з ЄС без договору постраждають британські сировари

05.09.2019 | 09:32

(ІНФАГРО) Національна спілка фермерів Великобританії (NFU) направила прем’єр-міністру Борису Джонсону лист із закликом терміново переглянути політику уряду в галузі торгових тарифів, яка вступить в силу, якщо Великобританія вийде з ЄС без договору.

Відповідно до чинних торгових тарифів в разі жорсткого Brexit Великобританія буде змушена торгувати за правилами Світової організації торгівлі (СОТ), що означає, що британські фермери будуть стикатися з більш високими експортними митами, наприклад, 48% на масло і 57% на чеддер. Зараз вони експортуються з тарифами 0%.

Масло і чеддер, що надходять до Великобританії з ЄС, будуть обкладатися митом 15% і 7% відповідно.

У листі президент NFU Баттерс підтвердила думку НФУ про те, що жорсткий Brexit стане катастрофою для британського фермерства і що будь-який вихід з ЄС має бути плавним і впорядкованим.

Баттерс сказала: «Якщо ми вийдемо з ЄС без договору, раптова зміна наших торгових відносин з ЄС матиме серйозні наслідки для продовольчого та сільськогосподарського секторів Великобританії, не в останню чергу через тарифний режим як для імпорту, так і для експорту”.

«Очевидно, що введення тарифів на наш експорт в ЄС, швидше за все, призведе до надлишку вітчизняної продукції на ринку Великобританії, в той же час зниження або відсутність тарифів на імпорт до Великобританії створить додатковий тиск на ціни вітчизняних виробників».

Баттерс додала, що існує також ризик того, що без збереження тарифного захисту Великобританія опиниться під загрозою відкриття ринку для імпортних продуктів харчування, виробництво яких тут стане незаконним.

«Ситуація особливо гостра на острові Ірландія, де не будуть стягуватися тарифи на імпорт через сухопутний кордон. Немає ніяких гарантій того, що ЄС буде відповідати взаємністю, і з практичної точки зору ніщо не завадить цій торгівлі стати відкритими воротами для всіх товарів ЄС, що ввозяться до Великобританії безмитно».


Другие новости раздела

Последние новости