Експорт сиру продовжує скорочуватися, імпорт зростає

21.08.2019 | 12:26

(ІНФАГРО) Українські виробники сиру готуються на початку осені активізувати торгівлю. Одні компанії припиняють розпродаж за зниженими цінами, інші збільшують базові ціни. Зростає виробництво сиру, в тому числі і виробництво на склад. 

Рішення збільшувати ціни поки не зовсім обґрунтоване. Сировина, безумовно, подорожчала, але є фактори, які можуть перешкоджати нормальній торгівлі, наприклад, зростаюча пропозиція недорогого імпортного сиру.

Зараз більшість виробників пропонують оптовикам свій традиційний сир вже по 140-160 тис. грн / т. Але у оптовиків є можливість придбати польський сир приблизно тієї ж категорії по 120-130 грн / кг (після розмитнення). Математика нехитра – навіть сильний маркетинг не завжди встоїть проти низької ціни…

Спроби сироварів продавати сир на експорт особливого успіху не приносять – немає обсягів. Зокрема, минулого місяця з України вивезли лише 228 т сичужного сиру.

У той же час імпорт того ж твердого / напівтвердого сиру склав 625 т, а всього сичужного 1262 т. До того ж, існує і контрабандне ввезення. Різниця відчутна і вона явно не на користь вітчизняних сирів.

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости