Зміцнення гривні може призвести до тимчасового зниження експорту борошномельної пшениці

02.08.2019 | 11:46

(UAFES) Українська борошномельна пшениця в липні виросла в ціні на $3-$4/тонна FOB на тлі зростання експортного попиту. Однак розвитку цього процесу може перешкодити зміцнення курсу гривні. Про це повідомляє агентство Reuters.

«Ми бачимо значне збільшення попиту на українську пшеницю. Зниження продажів пшениці російськими фермерами в поєднанні з попитом з боку наших традиційних споживачів – все це призвело до зростання цін »- кажуть українські експортери.

В кінці липня вартість української борошномельної пшениці 3-го класу склала $188/тонна FOB з постачанням в серпні, що на $4 дорожче, ніж на початку місяця.

«Наша пшениця цього року майже ідеальної якості, можливо, навіть краща за російську, і покупці можуть віддати перевагу нашому зерну. Затримка поставок з боку російських виробників зерна є додатковим фактором»- кажуть українські трейдери.

Експерти і трейдери заявили, що на цьому тижні частка борошномельної пшениці у врожаї-2019 в Україні, ймовірно, зросте завдяки спекотній і сухій погоді до 70% з 55% в 2018 р.

Трейдери не бачать підстав для зниження доларових цін найближчим часом. Але зміцнення української гривні може вплинути на торгівлю, оскільки фермери в такому випадку стануть скорочувати поставки пшениці на ринок в очікуванні більш сприятливого обмінного курсу.

Другие новости раздела

Последние новости