АМКУ може примусово поділити Group DF Фірташа

01.08.2019 | 10:24

(mind) Антимонопольний комітет (АМКУ) 1 серпня 2019 року планує розглянути справу щодо зловживання монопольним становищем низки компаній, що входять у Group DF, яка належить Дмитру Фірташу. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Компанії ПАТ «Азот», ПрАТ «Сєвєродонецьке обєднання Азот», ПрАТ «Рівнеазот», ТОВ «НФ Трейдінг Україна» звинувачуються у зловживанні монопольним становищем на ринку первинної реалізації мінеральних азотних добрив у 2014-2017 роках.

АМКУ вбачає ознаки зловживання монопольним становищем в наступних діях групи:

1. Продаж міндобрив за завищеною ціною, шляхом штучного завищення вартості газу.

Перепродаж природного газу всередині групи міг призвести до завищення ціни реалізації добрив споживачам у 2014 – 2015 роках.
Підприємства групи  купували газ для виробництва добрив у пов’язаних компаній, а потім перепродавали його всередині групи, постійно піднімаючи ціну.

Коли ж газ доходив власне до кінцевого заводу-виробника добрив, його ціна була суттєво завищеною, що приводило до завищення вартості азотних добрив.
У 2015 році ПАТ «Азот» і ПАТ «Рівнеазот»  здійснювали взаємні поставки сировини за цінами, які перевищували (до 57%) граничний рівень цін, встановлений НКРЕ.

Вартість газу становить близько 70% у собівартості виробництва аміачної селітри. Також спостерігалась різниця цін реалізації добрив на внутрішній ринок і на експорт. Також в травні 2015 року спостерігалась різниця між оптовими і роздрібними цінами на добрива на рівні 58%.

2. Створення штучного дефіциту на ринку мінеральних добрив шляхом зупинки виробництва на заводах ПАТ «Азот», ПрАТ «Сєвєродонецьке обєднання Азот», ПрАТ «Рівнеазот» у березні 2017 року.

ТОВ «НФ Трейдінг Україна» отримувало від трейдерів передоплату за міндобрива. Але свідомо не проводило розрахунків з НАК «Нафтогаз України» за поставки газу на добривні заводи. Відтак виробництво зупинялось і протягом 4 місяців група ДФ не вчиняла дій для відновлення виробництва.

Таким чином створювався штучний дефіцит, за наслідком якого аграрії в період весняно-польових робіт не забезпечувались добривами. Дефіцит у свою чергу міг призвести до підвищення цін у «високий сезон». 

Також таким чином створювалась заборгованість перед аграріями, які сплативши передоплату за міндобрива, не отримали товар. За даними профільних аграрних асоціацій, аграрії внесли передоплату за добрива в розмірі близько 2 млрд грн.

Group DF розцінює дії Комітету як спробу адміністративного перерозподілу власності і порушення корпоративних прав групи.

Нагадаємо: 12 червня 2019 року АМКУ повідомила, що групі за порушення загрожує не тільки штраф, але й примусовий поділ її хімічних активів.

Нещодавно АМКУ повідомив, що розпочинає розгляд справ щодо концентрацій облгазів, що підконтрольні бізнесмену Дмитру Фірташу.

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости