Виробництво молока в Україні падає слідом за зменшенням кількості корів

23.07.2019 | 15:56

(АВМ) За півроку в Україні вироблено 4,8 млн т. молока всього. Даний показник є на 3,4% нижчим, ніж за перше півріччя минулого року ― 4,9 млн т.

Недоотримали молока як сільськогосподарські підприємства, так і домогосподарства. Втім, падіння в останніх було більш суттєвим ― -4,1% , до 3,4 млн т., тоді як молочно-товарні ферми скоротили виробництво на -1,5%, до 1,4 млн т. В той час, коли падіння виробництва у домогосподарствах відмічалося майже по всій Україні (за виключенням Хмельницької ― +1% ― 224,9 тис. т та Луганської ― +4,9 ― 44,9 тис. т.), виробництво на підприємствах у розрізі областей було більш продуктивним, проте, все ж, продемонструвало спад. Найвираженішим падіння було в Чернівецькій (до 5,8 тис. т.; -19,4%) та Рівненській областях (34,5 тис. т.; -13,3%), які за звітний період, по даним ДССУ, найбільше скоротили дійне поголів’я.

В результаті, падіння виробництва сирого молока за півроку в абсолютних величинах склало ― -166 тис. т, тобто щодоби оператори ринку недоотримували в середньому 922,2 т. сировини.

Такі тенденції як зменшення поголів’я та, відповідно, виробництва сировини негативно впливають на баланс попиту і пропозиції молочного ринку, його базове ціноутворення. Це також сприяє підвищенню волатильності цін, збільшує ризики отримання збитків як виробників, так і переробників, що зрештою відображається на кінцевій ціні готової продукції, а також об’ємах експорту.

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости