Введення квот на імпорт міндобрив захистить внутрішній ринок від монополізації російськими підприємствами

16.07.2019 | 11:05

(Інтерфакс-Україна) Введення квот на імпорт міндобрив захистить внутрішній ринок України від монополії російських підприємств, вважає генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов.

"Не дивлячись на введення Кабінетом Міністрів ембарго на поставки мінеральних добрив з РФ в Україну, російські постачальники навчилися обходити цю перешкоду шляхом заміни країни-постачальника. Що загрожує монополізацією внутрішнього ринку і диктатом цін з їх боку в перспективі", - сказав він виданню Hubs.

Згідно з оприлюдненою інформацією, російські виробники в останні роки або увійшли до складу акціонерів підприємств інших країн (Польща, Грузія), або різко наростили експорт добрив в інші країни, чого раніше не робилося (Туреччина, Литва, Болгарія).

"Одночасно з цим, з цих країн значно зріс імпорт цієї продукції в Україну. Наприклад, Литва з 2015 р наростила поставки добрив в 22,5 рази. При цьому обсяг поставок російських добрив в Литву збігається з обсягом поставок литовських добрив в Україні. Таким чином російські виробники навчилися обходити ембарго на поставки добрив на український ринок ", - стверджують експерти.

На думку Р.Іллічова, це може пояснюватися операціями заміщення.

«Повірити в цілий ряд збігів дуже складно. Швидше за все ми маємо справу зі своп-операціями, давальницькими схемами поставок і іншими варіантами перерозподілу продуктів. Зрозуміло, що в цій ситуації навіть повне ембарго на російські добрива не дасть ніякого ефекту ... росіяни будуть диктувати ціну на нашому ринку», - пояснює він.

У зв'язку з цим, ФРУ пропонує ввести квотування імпорту, за підсумками спеціальних розслідувань МЕРТ.

"Це світова практика, такі кроки дозволять встановити реальний контроль над дотриманням санкцій, сумлінно розподілять ринок між місцевими та іноземними виробниками і не дозволять допустити його монополізації Росією", - зазначив він.

Як повідомляється, російські виробники стали обходити антидемпінгові мита шляхом «підміни митного коду».

"Таким чином, росіянам вже вдалося заощадити понад 7 млрд грн на сплату антидемпінгового мита в український бюджет", - вважає директор Черкаського державного науково-дослідного інституту техніко-економічної інформації в хімічній промисловості Тамара Ковеня.

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости