Українські агропроекти отримають 400 млн євро від ЄІБ

12.07.2019 | 12:00

(mind) Кабінет міністрів затвердив вимоги до банків-учасників спільного з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) проекту під назвою «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» та валютно-фінансові умови субфінансірованія. 

Загальна вартість проекту становить 800 млн євро. Проект передбачає фінансування з боку ЄІБ в розмірі 400 млн євро і співфінансування узгоджених проектів з інших джерел (кредити банків-учасників або власні кошти підприємств).

«Мінфін активно працює над залученням довгострокових фінансових ресурсів в економіку України. Реалізація проекту позитивно вплине на бізнес-клімат, створить передумови для активізації інвестиційної діяльності, допоможе українським аграріям наростити виробничі потужності і створити нові робочі місця», – сказав заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Гелетій.

В рамках проекту планується надання довгострокового фінансування за напрямками:

- первинне виробництво зернових і олійних культур;
- розвиток, модернізація та сертифікація потужностей для сушіння, очищення, сортування, тестування і зберігання зернових і олійних культур;
- реконструкція виробничих потужностей аквакультури і рибного господарства;
- обладнання та інфраструктура для рибопереробки і консервування;
- дослідні станції, випробувальні лабораторії, обладнання для досліджень і професійного навчання, служби поширення сільськогосподарських знань та сертифікації, системи контролю і моніторингу рибного господарства.

До 70% від загального обсягу фінансування, передбаченого проектом, отримають малі і середні підприємства аграрної галузі України, а 30% передбачається інвестувати в інфраструктуру операторів держсектора: дослідні станції, випробувальні лабораторії, обладнання для досліджень і професійного навчання. Кредити надаватимуться терміном до 10 років.

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости