В ЄС не залишилося державних запасів сухого молока

24.06.2019 | 12:50

(ІНФАГРО) В ході останнього тендерного продажу було продано 162 тонни сухого знежиреного молока (СЗМ) – останні залишки державних запасів, – оголосила Європейська комісія в п'ятницю, 21 червня.

Після кризи на молочному ринку, яка зачепила виробників молочних продуктів в ЕС зниженням цін в 2015-2016 роках, Єврокомісія з 2015 по 2017 рік здійснила інтервенційні закупівлі СЗМ – 380 тисяч тонн. Метою була стабілізація ринку та підтримка доходів фермерів.

З кінця 2016 року Єврокомісія проводила щомісячні, а потім і двомісячні публічні торги, щоб «обережно продавати продукцію, повертаючи її назад на ринок, не порушуючи його», йдеться в заяві європейського органу.

Комісар по сільському господарству і розвитку сільських районів Філ Хоган сказав: «Сьогоднішній розпродаж останніх інтервенційних запасів СЗМ закінчує цей етап».

«Розпорядження запасами так, щоб це не впливало на ціну СЗМ, є підтвердженням витримки Єврокомісії і розумного управління всім процесом з 2015 року», – заявив він.

«Результатом дій Комісії є більш високі ціни і стабільний ринок».
Підкресливши «необхідність і ефективність інструментів Спільної сільськогосподарської політики», комісар додав: «Правильні інструменти діяли в якості життєво важливої ​​системи безпеки під час значних коливань на ринку, і їх належне і своєчасне використання допомогло забезпечити життєздатність сотень тисяч європейських молочних фермерів».

За даними комісії, через два з половиною роки після першого публічного тендеру державні запаси зараз порожні, і ціна на молоко значно зросла: з 26 євроцентів/кг влітку 2016 року до 34 євроцентів/кг в травні 2019 року.

Заявивши, що всі деталі тендеру були повністю задокументовані в режимі онлайн в Обсерваторії ринку молока, в Брюсселі відзначили, що з сьогоднішнім продажем 162 т всі 14 країни-члени ЄС, які зберігали запаси СЗМ за дорученням Комісії, зуміли позбутися запасів.


Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости