Урожай ягід в Британії під загрозою

22.06.2019 | 10:17

(Mind) Англія програє боротьбу за робочі руки в конкуренції з материковими країнами


Урожай під загрозою: у Британії гостро не вистачає працівників для збирання ягід
фото pixabay.com


У Великобританії, на заході Англії, почався збір ягід, однак цього року галузь зіткнулася з жорсткою нестачею сезонних працівників, в основному з країн Східної Європи. І це може призвести до гниття урожаю.

«Незважаючи на підвищення зарплат на 19%, працівники не повертаються, їх кількість знизилася на 10%. Це може мати катастрофічні наслідки не тільки для фермерства, а й для економіки Великобританії загалом», – розповідає фермер Ентоні Снелл.

Три роки тому на одне робоче місце претендувало 4 особи. Але тепер, згідно зі статистикою найбільшого банку вакансій «Конкордія», ці цифри кардинально змінилися. Сьогодні один претендент може вибрати з 4 місць роботи.

 Причина цього – покращення умов праці на континенті. Європейські фермери стали переходити на систему продажу продукції безпосередньо споживачеві, яку ті вважають набагато більш ефективною і простою.

На фермі з вирощування полуниці в графстві Кент працівники отримують 17 фунтів стерлінгів на годину. Але зі зростаючою конкуренцією з іншими європейськими країнами, наплив сезонних працівників знизився на 20%.

«Головні конкуренти для британських фермерів у боротьбі за робочі руки – це Німеччина та Нідерланди. У цих країнах дуже добре опрацьована державна система підтримки праці – податкові пільги, значні інвестиції в розвиток фермерства, що призвело до утворення більшої кількості робочих місць», – пояснює представник банку вакансій.

Покращення умов роботи в інших європейських країнах призвело до відчайдушних вчинків – деякі британські фермери почали переманювати працівників один у одного. Однак ослаблення фунта означає для сезонних мігрантів одне – зниження заробітків.

«Одна з причин – курс фунта в Європі. Кілька років тому, ще до референдуму щодо Brexit, його курс був дуже високий. Зараз же він впав максимально», – каже бригадир на ягідній фермі.

Від ситуації страждають усі. Навіть ті фермери, які голосували за Brexit і досі його підтримують. Збір врожаю фруктів і ягід цього літа для них стане непростим випробуванням, зазначає видання.


Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости