Спаржа - новий потенціальний продукт для експорту із України

12.06.2019 | 11:29

(UAFES) Спаржа з ​​маловживаної культури перейшла в статус улюблених серед українців, а незабаром її можуть навіть експортувати. Саме тому в Інституті овочівництва і баштанництва УААН прийняли рішення створити полігон для випробування перспективних для виробництва зеленої спаржі гібридів провідних селекційних компаній світу. Про це пише науковий співробітник Інституту овочівництва і баштанництва УААН Тетяна Івченко на своїй сторінці в Facebook.

Також вона зазначила, що багато дрібних виробників спаржі, які намагалися заробити на вирощуванні цієї культури, не отримали якісної продукції і пояснити це можна тільки одним – браком знань, відсутністю бажання вчитися і ігнорування рекомендацій фахівців.

“Експорт спаржі. Це питання вже найближчого майбутнього. Крім параметрів урожайності, якості, стійкості до екстремальних умов навколишнього середовища, їх цікавить, вирощування яких гібридів забезпечить стабільне конвеєрне виробництва зеленої спаржі не менше 3 місяців і на скільки вирощена з них продукція буде відповідати в перспективі майбутньому високим вимогам міжнародної торгівлі.

Фахівець також розповіла, в Інституті овочівництва і баштанництва УААН прийняли рішення закласти полігон випробування перспективних для виробництва зеленої спаржі гібридів провідних селекційних компаній світу:

- Guelph Millennium, Guelph Eclipse, Guelph Equinox – University of Guelph (Канада);
- Greenic, Vittorio- Rutgers University та Atlas i Apollo – Walker Brothers Inc. (США);
- Pacific Challenger 1, Pacific Challenger 2, Pacific Green, Pacific Summit, Pacific Endeavour – Aspara Pacific (Нова Зеландія),
- а також двох провідних компаній із Нідерландів Limgroup (Avalim, Aspalim, Gijnlim, Portlim, Javalim, Xenolim) та – Bejo (Cumulus, Bacchus, Prius, Erasmus)

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости