На «Агро-2019» презентовано новий стандарт на пшеницю та обговорено його особливості

06.06.2019 | 12:12

В рамках виставки «АГРО-2019» за участі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова було презентовано новий стандарт ДСТУ 3768:2019 «Пшениця. Технічні умови», який вводиться в дію 10 червня 2019 року до початку нового маркетингового року 2019/2020. Одночасно скасовується стандарт ДСТУ 3768:2010 «Пшениця. Технічні умови» (наказ ДП «УкрНДНЦ» № 133).

Що змінилось у новому стандарті:

1. Скорочення загальної кількості класів на зерно пшениці м’якої.  Таким чином, маємо усього 4 класи, з них - 3 призначаються для використання на продовольчі потреби, 1 - на непродовольчі цілі, а також для торгівлі (експортування).

Зерно, яке не відповідає жодному класу, визначається як нестандартне з можливістю доведення до кращих категорії за допомогою відповідних технологій підробітку.

2. Визначення класоутворюючих показників та параметрів якості зерна.

Від представників компаній переробної галузі, які займаються виробництвом борошна хлібопекарського та хлібобулочних виробів, особлива увага надається показникам, пов’язаним з хлібопекарськими властивостями зерна – вмістом білка, клейковини. Уперше до стандарту, пропонується ввести показник вмісту зерен, пошкоджених клопом-черепашкою, а у якості рекомендованого - значення сили борошна.

Стандарт є обов'язковим. Новий стандарт можна придбати у Національному органі стандартизації ДП «УкрНДНЦ» (м. Київ) та регіональних відділеннях центрів метрології і стандартизації.

Прес-служба Мінагрополітики

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости