ВРУ прийняла закон про сільськогосподарську кооперацію

04.06.2019 | 15:22

(AgroPolit) Верховна Рада України прийняла законопроект №6527 «Про сільськогосподарську кооперацію» з усіма правками. За законопроект проголосували 233 народних депутати.

Згідно із пояснювальною запискою, проект Закону України «Про сільськогосподарську кооперацію» розроблено з метою системного та комплексного регулювання усіх правовідносин щодо утворення, діяльності та припинення сільськогосподарських кооперативів з урахуванням міжнародних стандартів і кращих світових практик. 

Законопроектом пропонується нова редакція Закону України «Про сільськогосподарську кооперацію», якою врегульовано усі ключові питань створення та діяльності  сільськогогосподарських кооперативів в Україні в єдиному законодавчому акті.  Такий підхід дозволяє створити комплексну та зручну у користуванні законодавчу основу для сільськогосподарської кооперації, а також усунути наявні сьогодні колізії між різними законодавчими актами з цього питання", — йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Ним пропонується низка змін:

- статус неприбутковості для кооперативів;
- отримання в оренду державної і комунальної землі без проведення аукціону для сінокосіння і випасання худоби;
- запуск кооперативних банків;
- право тимчасово надавати послуги особам, які не є членами кооперативу, за умови, що сукупно розмір таких послуг не перевищує 20% загального обороту кооперативу за попередній податковий (звітний) рік;
- ведення бухобліку за загальними та окремими правилами;
- державна підтримка;
- моніторинг сільськогосподарських кооперативів.

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости