Призначення Зе людей з орбіти Коломойського загрожують відтоком інвестицій з України

23.05.2019 | 17:26

(Інтерфакс-Україна) Інвестори негативно відреагували на перші призначення президента Володимира Зеленського, а подальші призначення на високі посади людей з кола бізнесмена Ігоря Коломойського можуть спричинити відтік інвестицій з України, вважає президент Європейської бізнес асоціації та глава інвесткомпанії Dragon Capital Томаш Фіала.

"На жаль, інвестори - за реакціями на єврооблігації і на українську гривню - відреагували на ось ці перші призначення негативно. Перша реакція негативна", - сказав він на форумі "Відповідальність, довіра, інклюзивність: бачення реформ завтрашнього дня. Пропозиції громадянського суспільства". Подальші призначення співтовариство інвесторів також оцінить як сигнал, додав Фіала.

"Чим більше буде серед призначень людей з орбіти Коломойського, тим більше це призводитиме до зростання вартості наших запозичень, тим складніше буде для корпорацій і для уряду залучати гроші і в Україні, і за кордоном. Ці гроші будуть дуже дорогими, може навіть трапитися відтік інвестицій", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна" в кулуарах форуму.

"Ми дуже сподіваємося, що глава Адміністрації президента (Андрій Богдан - ІФ) спрямує свої зусилля в правильне русло. Але є певний скепсис щодо його трек-рекорду і його близькості до одного з олігархів у країні", - додав Фіала.

За його словами, в інвесторів виникає скепсис щодо подальшого потенціалу України рухатися в напрямі встановлення верховенства права, що вкрай важливо для залучення інвестицій у країну.

"Складно уявити, як людина з орбіти Коломойського, котра займалася зворотним, зараз змінить напрям своєї діяльності на 180 градусів і діятиме не на благо олігархів, а на благо країни", - зазначив Фіала, кажучи про новопризначеного главу Адміністрації президента Андрія Богдана.

Він звернув увагу на те, що раніше озвучені Зеленським імена радників з економічних реформ, а саме екс-міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса і екс-глави Мінфіну Олександра Данилюка, не фігурують серед перших призначень.

"Призначення Абромавичуса і Данилюка ми вважали б позитивним сигналом. Зеленський презентував їх інвесторам і зовнішньому світу як людей, до думки яких він прислухається. Але зараз ми поки що їх не бачимо серед призначень", - сказав Фіала.

"Призначення Геруса представником президента в Кабміні я не назвав би суперпозитивним маркером", - додав він.

За словами Фіали, він поки що не бачить, хто в Адміністрації президента відповідатиме за роботу з бізнесом або за економічну політику.

"Не хотілося б, щоб виправдалися песимістичні прогнози про те, що цих людей (озвучених раніше радників Зеленського з питань економіки - ІФ) використовують для виборчої кампанії, а потім для них знайдуть другорядні і третьорядні ролі", - наголосив Томаш Фіала.

Водночас він зазначив, що Україні вкрай необхідно залучити хоча б один транш від Міжнародного валютного фонду до кінця 2019 року.

"Без цього ми не отримаємо і макрофінансової допомоги від ЄС, Світового банку. Доведеться запозичувати величезну суму на зовнішніх і внутрішніх ринках. Інвестори вміють це рахувати - і в такому випадку вимагатимуть набагато вищої дохідності. Нам це обійдеться дуже дорого", - сказав він.

Другие новости раздела

Последние новости