В Україні в першому кварталі 2019 виробництво молока зменшилося на 1,9%

17.04.2019 | 08:54

(ІНФАГРО) Згідно з даними Держстату, в першому кварталі в Україні вироблено 1,9 млн. тонн молока, що на 1,9% менше аналогічного періоду минулого року.

Зниження традиційно йде за рахунок господарств населення (-3,3% до минулого року), а ось підприємства наростили випуск (+ 0,6% до першого кварталу 2018 року) за рахунок березня (+ 0,8% до березня минулого року) . Зростання виробництва фермерського молока – хороший знак для галузі, так як за цим має йти збільшення пропозиції сировини для переробки, якісної сировини.

Поголів’я корів знижується стрімко, причому у всіх категоріях. На перше квітня в країні налічувалося 1,9 млн. голів, що на 3,9% нижче аналогічного періоду минулого року. Кількість корів в господарствах населення за рік скоротилося на 4,4% до 1,46 млн, в сільгосппідприємствах – на 2,4%, до 0,46 млн. корів.

Уже з 15 квітня ринок чекає наступний виток зниження закупівельних цін на молоко. Критичним періодом будуть Великодні свята, що переходять в травневі. Саме в цей час профіцит може досягти піку і вплинути на подальшу динаміку вартості сировини.

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости