Rabobank про світовий молочний ринок: є ризик зниження попиту

11.04.2019 | 11:46

(ІНФАГРО) Згідно з останнім звітом Dairy Quarterly Q1, опублікованим Rabobank, зростання пропозиції молока в регіонах “Великої сімки” завмерло.

Очікується, що після збільшення пропозиції молока в четвертому кварталі 2018 року всього на 0,1 відсотка, поставки молока країнами “Великої сімки” (США, ЄС, Нова Зеландія, Австралія, Бразилія, Аргентина і Уругвай) будуть обмеженими протягом прогнозованого періоду до 2020 року. Особливо сильно це буде відчуватися в першій половині 2019 року, оскільки виробництво молока вперше з 2016 року перебуває в ситуації зниження виробництва.

У звіті говориться, що закупівельні ціни на сире молоко зараз не в змозі окупити високі витрати на його виробництво, оскільки стиснення маржі призводить до падіння закупівель молока в Австралії, європейські поставки відстають від торішніх показників, а в США зростання поставок нижче історичних середніх показників. Погодні проблеми в Аргентині і Новій Зеландії також чинять вплив, який в найближчі місяці буде посилюватися.

У короткостроковій перспективі це сприятиме подальшому зростанню світових цін.

Однак, стверджується в доповіді, високою є також і невизначеність перспектив попиту. В оцінці ризиків зниження попиту акцент робиться на доступності молочних продуктів в умовах більш слабкого економічного зростання і зростанні роздрібних цін.


Другие новости раздела

Последние новости