Міжнародні аграрні розписки в Україні будуть і товарними, і фінансовими

29.03.2019 | 13:45

(AgroTimes) Проект IFC «Аграрні розписки в Україні» працює над практичною реалізацією міжнародних аграрних розписок. Очікується, що перші розписки в такому форматі будуть видані вже весною 2019 року. Міжнародні аграрні розписки будуть і товарними, і фінансовими, уточнили в проекті.

У зв’язку з впровадженням необхідних законодавчих змін зараз уже можна працювати за міжнародними фінансовими аграрними розписками. Цей варіант дозволить отримувати ресурси від нерезидентів уже цієї весни і стане основою для створення складніших інструментів. Товарна розписка дуже цікава для трейдерів, оскільки може використовуватися як гарантія для форвардних договорів при експорті. 

Робота над адаптацією товарних розписок до міжнародного формату триває. Планується, що вони будуть готові до літа цього року. Хоча ще необхідно вирішити низку важливих питань, в тому числі швидкого й ефективного стягнення у випадку дефолту.

Довідка

7 лютого 2019 року набули чинності Закон «Про валюту та валютні операції» і відповідні нормативно-правові акти, розроблені НБУ, які дозволяють купляти валюту для розрахунків за міжнародними фінансовими аграрними розписками. 

Другие новости раздела

Последние новости