Держпродспоживслужбою обговорено питання українського експорту до Канади

27.09.2018 | 14:41

Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа зустрівся з канадською делегацією у складі представників Посольства Канади в Україні та профільних сільськогосподарських асоціацій Канади.

Під час зустрічі піднімалися питання поточної співпраці між Україною та Канадою, зокрема в контексті річниці дії зони вільної торгівлі між обома країнами.

Також учасники переговорів обговорили перспективи розвитку подальшої співпраці, у тому числі щодо ввезення в Україну племінної худоби та її генетичного матеріалу, а також стосовно експорту з України в Канаду бджіл і бджолопакетів, м’яса птиці, яєчних продуктів, яблук тощо.

Під час зустрічі Володимир Лапа відзначив плідну та фахову співпрацю з компетентним органам Канади в питаннях дотримання міжнародних принципів та стандартів. У свою чергу торговий представник Посольства подякував Службі за нещодавнє підписання міжнародних ветеринарних сертифікатів для ввезення до України кормів для домашніх тварин.

Нагадаймо, що у 2017 році Україна підписала угоду про зону вільної торгівлі з Канадою.

Цей договір привернув увагу громадськості та агробізнесу. Було проведено величезну кількість різних заходів з аналізу і поясненню можливостей і специфіки поставок продукції в Канаду.

Проте, як пише EastFruit, інформація про імпорт українських товарів до Канади за перші сім місяців 2018 року говорить про те, що  результат українського експорту до Канади, поки що, швидше негативний.

Мізерний експорт овочів з України (переважно заморожених), який був у 2017 році за той же період, знизився більш ніж в два рази. Абсолютно аналогічної була ситуація з імпортом українських фруктів – заморожені ягоди, які поставлялися в перші сім місяців 2017 року в незначних обсягах дали близько $ 65 тисяч експортної виручки, а в цей же період 2018 року виручка впала приблизно в три рази.

“Для порівняння, розглянемо, як вплинула подібна угода на плодоовочеву торгівлю Канади з Іспанією. Всеосяжна економічна і торгова угода між Канадою і ЄС набула чинності 21 вересня 2017 року. В результаті, вже за перше півріччя 2018 року, обсяги експорту плодоовочевої продукції з Іспанії в Канаду збільшилися майже на 90%, досягнувши понад 40 мільйонів євро. Загальний обсяг експорту 2018 року, за прогнозами галузевої асоціації, може скласти понад 100 мільйонів євро в порівнянні з експортом 2017 року, який склав 57 мільйонів євро.

В обсязі найбільш експортованої продукцією були цитрусові, капуста, часник, цибуля і перець. Найбільший приріст в першому півріччі 2018 року в порівнянні з першою половиною 2017 року був зафіксований в наступних сегментах: заморожені фрукти і ягоди (десятикратне збільшення); свіжий столовий виноград і ізюм (в шість разів більше); фініки, ананаси, авокадо, гуави, манго і мангостини (+ 179%); дині (+ 147%); і цитрусові (+ 113%).

Як бачимо, іспанці виявилися спритнішим в завоюванні канадського ринку. Можливо тому і скоротився експорт заморожених ягід з України в Канаду?”,- зазначають аналітики EastFruit.

В цілому ж, на думку Української плодоовочевої асоціації (УПОА), експорт плодоовочевої продукції з України в Канаду має непогані перспективи, оскільки споживчі переваги схожі. Крім того, в Канаді є велика українська діаспора. Тому поставки продуктів переробки овочів і фруктів, а також свіжих і заморожених ягід, безумовно можуть мати непогані перспективи на цьому ринку. Тим не менш, це дуже вимогливий ринок з високим рівнем конкуренції, і над доступом до цього ринку потрібно наполегливо працювати.


UAFES

Другие новости раздела

Последние новости