Минулий тиждень основні аграрні біржі закінчили в крутому піке

19.06.2018 | 09:11

Минулий тиждень виявися рекордним по збитках, тобто по падінню цін на основні agri-commodities. Так, тільки по трьом основним класам пшениці на Чикаго, в Канзасі та Міннеаполісі контракти на минулому тижні подешевшали в середньому від 3,5% до 4%.

Другим фактором стрімкого здешевлення аграрних контрактів на біржах були польові роботи саме в США. Тобто посівна кампанія по кукурудзі та сої практично завершилася з достатньо високим рейтингом посівів, а жнива озимої пшениці проходять з більш високими темпами ніж в середньому за останні 5 років.

Третій фактор, завдяки чому на минулому тижні все стрімко подешевшало були суто технічні оборудки біржових спекулянтів по оптимізації своїх портфелів. Грошові спекулятивні фонди міняли свої стратегії і продовжили скорочувати «довгі» позиції. Тільки по озимій пшениці (HRW) на минулому тижні спекулянти вирішили трохи збільшити «довгі» позиції але тільки на 1383 контракти.

А окрім основних факторів соя стала жертвою продовження торгівельної війни США-Китай. В п’ятницю США таки ввели додаткові мита на китайські товари на загальну суму $50 млрд. Китай в свою чергу відповів дзеркально, в результаті чого, американська соя теж стала об’єктом додаткових імпортних мит з боку Китаю, які почнуть діяти з 6 липня поточного року. Спекулянти миттєво зіграли на пониження, що призвело до здешевлення соєвих контрактів зразу на $8,56 за одну торгівельну сесію.

В результаті протягом минулого тижня (тиждень-до-тижня) контракти на білкову сировину (кукурудза, соя та соєвий шрот) впали в ціні в середньому на $2,06, $20,83 і $18,28 відповідно. Контракти на пшеницю (SRW і HRW) подешевшали не так стрімко – на $1,12 і $0,28 відповідно.

Але в понеділок цінове піке на біржах продовжилося. Тільки соя трохи відіграла втрати п’ятниці.


Перейти до повного тексту⇒

Другие новости раздела

Последние новости