Зерновий бізнес по-африканські

09.01.2018 | 14:51

Трейдери в Східній Африці поспішають купувати кукурудзу із Уганди. Причина дуже проста – Уганда зібрала надлишковий врожай кукурудзи, в той час як на східному узбережжі Індійського океану впродовж сезону була посуха. Ну про «надлишковий» врожай – це суто по місцевим стандартам. В цілому під кукурудзою в Уганді засівається 1,1 млн га. Середня врожайність – 22 ц/га. В поточному сезоні в Уганді врожайність сягнула 22,7 ц/га, що на 1 центнер більше показників минулого сезону.

Таким чином, в Уганді сформувався «надлишок» зерна кукурудзи в обсязі близько 50 тисяч тонн (тобто різниця між врожаєм в 2,5 млн тонн і споживанням 2,45 млн тонн). В результаті трейдери із Кенії та країн Центральної Африки перемкнулися на кукурудзу із Уганди. В цілому станом на 1 січня 2018 року трейдери імпортували із Уганди близько 37 тисяч тонн кукурудзи (в Кенію – 30,5 тис. тонн, в Руанду – 5,4 тисяч тонн, в ДР Конго – 1,1 тисяч тонн). 

Дуже цікава цінова політика. Так, в Уганді на EXW (farm prices) кукурудзу купують менше ніж за $180 за тонну (що значно вище ніж в США і Україні), а при доставці в Кенію внутрішні оптові ціни зростають в середньому до $430 за тонну. Примітка для тих, хто в секунду порахує «навар» між цінами між FOB порти Чорного моря і внутрішнім ринком Кенії – можна тільки помріяти, тому що для Кенії кукурудза такий самий стратегічний товар, як м'ясо курятини, тобто все контролюється центральним урядом за «попередніми домовленостями». 

ААА

Другие новости раздела

Последние новости