Рослинництву загрожує штучна криза через блокування податкових накладних - УАК

27.09.2017 | 09:46

Українська аграрна конфедерація разом з найбільшими аграрними асоціаціями України звернулася до Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана із проханням вирішити проблему блокування податкових накладних сільгоспвиробників. Мова йде про якнайшвидшу реєстрацію наказу Міністерства фінансів №776, який запроваджує автоматичну перевірку податкових накладних.

Про це повідомляє прес-служба УАК. 

"Починаючи з 1 липня поточного року платники податку зіткнулися з цілим рядом проблем під час реєстрації податкових накладних і "технологічних карт", зокрема, масовим зупиненням реєстрації своїх податкових накладних і незадовільною роботою центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику", - йдеться у зверненні.

Враховуючи те, що рослинництво має сезонний характер і більшість його продукції реалізується саме восени, після збирання нового врожаю, проблеми в роботі системи і ДФС загрожують свторенням штучної кризи у всій галузі.

"Рослинницькі аграрні підприємства не продавали свою продукцію влітку, тому не могли і зареєструвати свої "технологічні карти". Зараз же, коли рослинницькі підприємства почали здійснювати відвантаження продукції, реєстрація складених ними податкових накладних тотально блокується через відсутність зареєстрованих в системі моніторингу "технологічних карт", - наголошують громадські організації.

Неможливість реєстрації податкової накладної призводить до призупинення оплати за відповідними договорами купівлі-продажу.

"Як нам стало відомо, Міністретсвом фінансів України було видано наказ від 18 вересня 2017 року №776 "Про затвердження Змін до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в єдиному реєстрі податкових накладних", який подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України", - зазначають аграрії.

Саме ці зміни передбачають автоматичне (а не шляхом рішення комісії ДФС) врахування системою Моніторингу відповідності податкових накладних встановленим критеріям. 

Звернення підписали Українська аграрна конфедерація, Асоціація виробників молока, асоціація «Свинарі України», Аграрний союз України та Український клуб аграрного бізнесу.

Копія звернення надіслана міністру юстиції України Павлові Петренку.

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости