Пост про коричневий цукор і геніальний маркетинг

07.09.2021

На всяк випадок. Я за освітою та за першим місцем роботи інженер систем автоматизації. Автоматизував цукрові заводи. Тож і в універі, і під час роботи вивчав технологію виготовлення цукру.

Перше - весь цукор обробляється вапном. Щоб там не казали екостурбовані про це. ВЕСЬ.

Цукор виготовляють з цукрового буряку і з тростини. Технології обох ідентичні.

Цукровий буряк труть на величезних тертушках і замочують у воді - утворюється цукровий сік. Окрім цукру до соку також потрапляють різні нецукри: білки, мінерали і т.д.

Щоб нецукри відділити у вигляді колоїдних розчинів(сопельки по простому) цукровий сік обробляють вапном, СО2. Фільтрують, щоб то все відділити, але частина нецукрів залишається.

Потім цукровий сік кип'ятять і він загущується - утворюється цукровий сироп. Потім цей сироп уварюють, ще більше трошки магії (додають цукрову пудру) і в сиропі утворюються кристали цукру. Це вже називається утфель. Така маса цукру і нецукрів коричневого кольору.

Щоб відділити цукор від нецукрів утфель переливають у центрифугу - велику пральну машинку, від 600 до 1200 кг завантаження. Спочатку відділяється зелена патока (вона ж "меляса"). Потім трошки додають води, промивають цукор. Відповідно певна частина цукру розчиняється. І з центрифуг висипається білий цукор. Його сушать і фасують.

Вуаля - ми отримали звичний білий цукор. Це товарний цукор - називають цукор першого продукту.

А де ж тут коричневий?. Тож продовжуємо.

Пам'ятаєте про патоку? Так там же ж повно цукру. Її знову очищають вапном, газом. І знову уварюють. Знову утворюється утфель другого продукту.

Цей утфель знову кидають в центрифуги, промивають. І утворюється цукор другого продукту. Це вже відходи цукрової промисловості. Цей цукор вже таки коричневий, бо нецукри вже не на поверхні кристалу(як то в першому продукті), а в середині кристалу і відбілити його вже не можна.

Є ще цукор третього продукту. Так от це і є той коричневий цукор. Це відходи цукрової промисловості, які геніальні маркетологи продають дорожче за основний продукт.

Знімаю капелюха перед цими маркетологами.

Thorwald Bohdan

Последние новости