АМКУ відкрив справу проти найбільшого виробника цукру «Астарти»

07.04.2021

(mind) Антимонопольний комітет (АМКУ) відкрив справу проти «Астарти» (засновник і найбільший акціонер – Віктор Іванчик) та «Радехівського цукру» (власник – Pfeifer & Langen) за ознаками антиконкурентної змови на ринку білого цукру. Про це повідомляється на сайті АМКУ.

«АМКУ вбачає, що група «Астарта» та ТОВ «Радехівський цукор» знаходяться у різних умовах господарської діяльності, однак схожими діями обмежили конкуренцію на ринку, та отримали можливість підвищувати ціни понад конкурентний рівень», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що компанії протягом вересня-листопада 2020 року підвищили ціни на цукор близько на 48%. Натомість обсяги виробництва цукру в Україні скоротилися на 22,3%. Комітет не вбачає об'єктивних причин для такої динаміки цін. Дефіциту цукру в державі не було з огляду на перехідні запаси, обсяги імпорту й тенденцію до зниження внутрішнього споживання.

Цукристість буряків торік у цілому по Україні знизилась на 1,7%, врожайність – на 7,8%, відповідні посівні площі скоротилися на 2,7%. Світові ціни на цукор не росли так сильно, як в Україні. У цей час не відбулося і значних коливань на валютних ринках чи зростання оподаткування.

Раніше повідомлялося, що Антимонопольний комітет зафіксував зростання роздрібних цін у деяких регіонах та торговельних мережах на продукти першої необхідності. Ціни на гречану крупу зросли більше ніж на 50%, пшоно – на 24%, цукор на 16%. 

Последние новости