З 1 липня в Україні припинилася держмонополія на виробництво спирту

02.07.2020

(mind) З 1 липня в Україні скасована державна монополія на виробництво спирту. Віднині виробляти спирт етиловий (в тому числі у якості лікарського засобу), спирт етиловий ректифікований виноградний, спирт етиловий ректифікований плодовий, зерновий дистилят, біоетанол можуть суб'єкти господарювання незалежно від форми власності, які мають відповідну ліцензію.

Також у законі прописано, що до 1 січня 2024 року імпортують спирт тільки державні підприємства (організації), спеціально уповноважені на це урядом.

З 1 липня 2021 року дозволять введення в експлуатацію і видачу дозволів на будівництво нових підприємств з виробництва спирту.

Особи, які придбали майно держпідприємства «Укрспирт», а також підприємства концерну «Укрспирт» або уклали договір в рамках державно-приватного партнерства щодо такого майна, повинні взяти на себе зобов'язання щодо збереження видів діяльності й не менше 70 відсотків штатних одиниць, задіяних у виробництві станом на 1 січня 2020 року, до 1 липня 2021 року.

Згідно з документом, до 1 січня 2024 року алкогольні напої для реалізації на території України будуть виробляти з використанням спирту етилового ректифікованого, коньячного і плодового та зернового дистиляту, які мають статус українських товарів відповідно до Митного кодексу.

Закон забороняє брати участь у приватизації та оренді державних підприємств – виробників спирту резидентам держави-агресора та особам і підприємствам, що діють в інтересах агресора.

Нагадаємо, відповідний закон набув чинності 14 грудня 2019 року, після підписання президентом. 

Последние новости