Україна попри обіцянки уряду Зеленського таки введе квоти на імпорт мінеральних добрив

22.06.2020

(mind) Україна може обмежити імпорт добрив, зокрема, з Польщі. Вартість польського імпорту міндобрив в Україну складає близько $100 млн. Про це пише «Польське радіо».

Як наголошує директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Роман Сластьон, якщо Міністерство економіки України введе квоти на імпорт мінеральних добрив (згідно із прогнозами – 30%), то це поставить у привілейовану позицію заводи з виробництва мінеральних добрив, які належать монополісту в цій галузі Фірташу.

 Сластьон наголошує, що для українських аграріїв це означатиме залежність від одного постачальника, який зможе жонглювати цінами та кількістю товару на ринку. Українські фермери оцінюють, що якість імпортованих добрив, в тому числі – польських міндобрив, є кращою за добрива українського виробництва, стверджує експерт.

Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький наголошує у розмові з «Польським радіо», що протекціоністські практики української влади, які значно ускладнюють імпорт, зокрема, польським фірмам, стосуються також інших галузей – будівельної та фармацевтичної.

Посол називає неприйнятною ситуацію, коли європейський ринок відкривається на українську продукцію, а український закривається на європейський імпорт товарів.

Зазначається, що остаточне рішення стосовно квот на імпорт міндобрив буде прийнято наступного тижня.

Последние новости