За поточний тиждень в портах України ціни на зернові та олійні впали

02.08.2019

Поточний тиждень закінчується по усіх позиціях в червоній зоні. Врожай-2019 тисне на ціни. Крім того, незрозуміле та нелогічне зміцнення гривні також додає негативу.

Ціни на пшеницю усіх класів в портах України за поточний тиждень втратили від 40 грн/т до 65 грн/т в середньому. Експортні ціни (FOB) протягом тижня зросли на $1 - $2 по пшениці 11,5% і по фуражу відповідно. Експортні ціни на пшеницю 12,5% залишилися без змін.

Ціни на ячмінь та кукурудзу зменшилися на 80 грн і 15 грн/тонна відповідно. Експортні ціни на ячмінь протягом поточного тижня втратили $2 на тонні, тоді як українська кукурудза стрімко подешевшала на $21/тонна під впливом падіння котирувань на американську кукурудзу на СВОТ.

Ціни попиту в портах ЧМ на олійну групу демонструють схожу тенденцію. Так, протягом тижня ціни на ріпак поменшали на 40 грн/тонна тоді як експортні ціни впали на $8. Соя в портах формально подорожчала, але тільки завдяки зменшенню кількості покупців на експорт. Експортні ціни на українську сою стабільні. Зараз головними гравцями в цьому сегменті стали внутрішні переробники. Соняшник за тиждень втратив найбільше - мінус 185 грн/тонна. Дехто з крупних трейдерів призупинив купівлю соняшнику. 

Експортні ціни на соняшникову олію із України протягом тижня зросли на $4/тонна.

Связанные материалы

Последние новости