Експортні ціни на зернові та олійні: Щотижневий бюлетень, 17.05.2019

17.05.2019

Ціни на зернові в портах України протягом минулого тижня продовжували падіння, яке продовжується вже сьомий тиждень поспіль. Соя закінчує тиждень в червоній зоні. Соняшник подешевшав під впливом ревальвації гривні попри зростання цін на олію в портах Чорного моря.

Трейдери активні тільки по форвардам на врожай-2019. Кукурудзу продовжують інтенсивно купляти на тлі достатньо високого світового попиту - тут Україна вже досягла історичного рекорду, а експорт перевищив минулорічні показники на травень на 67%.

Протягом поточного тижня форварди на пшеницю-2019 суттєво коливалися в межах $155 - $162 за тонну. Але вчора пшениця SRW в портах США стрімко подорожчала, що обіцяє зростання цін на українську пшеницю майбутнього врожаю. 

За поточний тиждень середні розрахункові ціни попиту в портах (СРТ-порти ЧМ) на продовольчу пшеницю 12,5% впали ще на 120 грн/тонна. Пшениця 3-го класу та фураж подешевшали на 150 грн/т та 50 грн/т відповідно. 

Кукурудза в портах подешевшала ще на 45 грн/т. Ячмінь протягом тижня подешевшав на 100 грн/т в середньому.

Соняшник в портах закінчує поточний тиждень майже стабільним - мінус 5 грн/т в середньому. Переробники або не міняли закупівельні ціни, або навпаки зменшували на 100 - 150 грн/т. Соя на поточному тижні подешевшала в середньому на 250 грн/т. Переробники були стабільними, хоча жехто таки зменшив закупівельні ціни під кінець сезону. В сезоні 2019/20 можна розраховувати на стрімке зростання попиту на сою з боку старих і нових переробників, які нівелюють падіння світових цін на сою в наступному сезоні. 


Связанные материалы

Последние новости