Експортні ціни на зернові та олійні: Щотижневий бюлетень, 10.05.2019

11.05.2019

Ціни на зернові в портах України протягом минулого тижня продовжували падіння. Соняшник та соя закінчують тиждень з прибутками.

Трейдери фіксують ціни на врожай-2019. Сезон 2018 року по зернових (окрім кукурудзи) закінчився. МінАПП і трейдери при взаємному задоволені виконали умови Меморандуму. Але ціни форвардів на початок наступного сезону на пшеницю та ячмінь трохи шокові. 

Так, в порівнянні з цінами на форварди 11.05.2018, пшениця 11,5% по контрактах на 2019 рік втратила $16/т, пшениця фуражна - мінус $20/т, ячмінь - мінус $30/т. Контракти на кукурудзу ще минулорічного врожаю за рік подешевшали на $32/т, що цілком природно бо в Бразилії очікується другий рекордний в історії врожай зернових, в першу чергу кукурудзи, а вже потім сої. Скоріш за все, якщо протягом наступних 3-4 місяців не буде природних катаклізмів, то глобально буде зібрано черговий рекордний врожай з суттєвим падінням експортних цін. Як раз час подумати над зміною бізнес-стратегій.

За минулий тиждень середні розрахункові ціни попиту в портах (СРТ-порти ЧМ) на продовольчу пшеницю 12,5% впали ще на 440 грн/тонна. Пшениця 3-го класу та фураж обвалилися на 495 грн/т та 715 грн/т відповідно. 

Кукурудза в портах вкотре подешевшала на 35 грн/т. Ячмінь протягом тижня обвалився на 445 грн/т.

Соняшник в портах закінчив минулий тиждень з прибутками в 35 грн/т. Дехто з переробників пішов на підвищення закупівельних цін. Соя на минулому тижні продемонструвала зростаючий тренд і подорожчала в середньому на 545 грн/т. Кількість операторів (трейдерів і переробників) по сої зменшується і, відповідно, середня ціна закупівлі зростає. В наступному сезоні можна розраховувати на стрімке зростання попиту на сою з боку старих і нових переробників, які нівелюють падіння світових цін на сою в наступному сезоні. 


Связанные материалы

Последние новости