Митний союз позбавляє своїх учасників суверенітету - єврокомісар

06.02.2013

Для України є можливості брати участь у конкретних положеннях Митного союзу, що не суперечать зобов’язанням, які випливають з Угоди про асоціацію. Про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» заявив європейський комісар із питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле напередодні свого візиту в Україну.

«Ні в кого не повинно бути сумнівів у тому, що в інтересах і України, і Брюсселя мати добрі відносини з сусідами, включаючи Росію. Хороші відносини у сфері торгівлі, включаючи зону вільної торгівлі, низка інших торговельних відносин, – це добре для обох – і для України, і для ЄС. У той же час, і ми цього ніколи не приховували, членство в МС відбирає у держави-члена її суверенітет, суверенне право у сфері своєї зовнішньоторговельної політики. Це – дуже серйозний крок. Ми не можемо взяти зобов’язання в рамках Угоди про асоціацію з країною, у якої немає суверенного права, у якої рішення щодо своєї зовнішньої торговельної політики знаходиться не в її руках. Ми не можемо вступити у відносини з Україною, знаючи, що рішення ухвалюється кимось в іншому місці», – заявив Фюле.

Водночас єврокомісар зазначив, що «для України є можливості брати участь у конкретних положеннях Митного союзу, що не суперечать зобов’язанням, які випливають з Угоди про асоціацію, яка вже парафована українською стороною».

«Для цього, звісно, потрібні інтенсивні консультації, щоб бути впевненими, що така співпраця повністю сумісна з Угодою про асоціацію», – додав він.

FINANCE.UA

Связанные материалы

Последние новости