Звернення Української зернової асоціацій до голови Державної митної служби Калєтніка І. Г.

26.08.2010

Шановний Ігоре Григоровичу,

Від імені членів Української зернової асоціації запевняю Вас, що ми розуміємо необхідність наведення порядку на продовольчих ринках України і всіляко готові сприяти цьому. Ми відкриті для плідної співпраці з представниками Державної митної служби. Бо усвідомлюємо, що прозорість ринку, чіткі правила гри на ньому, дотримання стандартів якості ідуть лише на користь державі, нашим виробникам та експортерам.

Разом з тим, ми занепокоєні виступами в пресі деяких співробітників митної служби з заявами, які дискредитують роботу експортерів українського зерна. Так, у засобах масової інформації, на прес-конференціях представники Державної митної служби неодноразово звинувачували експортерів у застосуванні шахрайських схем для завищення сум відшкодування ПДВ. На підтвердження цього наводиться інформація про невідповідність класу зерна, задекларованому для вивезення за кордон і тому, що виявили під час перевірок митники.

Звертаємо Вашу увагу, що відбір проб та висновки, які робляться на підставі взятих проб – хибні. Так, згідно ДСТУ 3355 пункт 5.3.2 «Відбір проб зерна, що транспортується у трюмах морських суден відбувається лише під час завантаження падаючого зерна з транспортеру або зернонасосу спеціальним ковшем або пробовідбірником у рівні проміжки часу. Загальна маса об’єднаної проби має становити не менш ніж 10 г. на кожну тонну. З кожного трюму формується окрема об’єднана проба».
Після відбору проб їх протягом доби відправляють для проведення експертизи у сертифікованих лабораторіях Державної хлібної інспекції. Висновки ДХІ є остаточними.

Особливо звертаємо увагу на іншу вимогу. Документом ДСТУ ISO 13690-2003 чітко встановлено: «Правильне відбирання проб – це процес, який потребує великої уваги і старанності. У цьому разі дуже важлива необхідність дотримання показової проби зернових та бобових культур або продуктів їхнього помелу. Точність аналітичного досліджування й інтерпретування результатів не матимуть ніякої цінності, якщо проба не буде точно представляти партію, із якої її відібрано».
Натомість відбір проб зерна представниками Державної митної служби робився вже після завантаження судна, без дотримання технологічної дисципліни, а тому аналізи цих проб навіть у найкращих лабораторіях не мають сенсу.
В українських портах стоять близько двох десятків суден і НІХТО не може дати відповідь на просте питання - коли Ваші спеціалісти почнуть та закінчать перевірки по кожному із суден. Нагадуємо, що одна доба простою судна коштують десятки тисяч доларів збитків.

Аби не вдаватися прикрих помилок у подальшому, Українська зернова асоціація готова надати методологічну та практичну допомогу фахівцям, які за дорученням Державної митної служби відбиратимуть проби для паралельних досліджень якості зерна. Враховуючи те, що навчання та стажування спеціалістів у сфері якості зернових недешева справа, пропонуємо спільно з УЗА створити програми перепідготовки
спеціалістів Державної митної служби України з даного питання. Витрати на підготовку та проведення програм візьмуть на себе експортери зерна. Також ми запрошуємо представників Держмитслужби взяти участь у події міжнародного значення – Українському зерновому конгресі, який буде проведений 6-8 жовтня у місті Києві. 500 спеціалістів із 40 країн світу будуть говорити про ЗЕРНО. Запрошуємо і Вас, шановний Ігоре Григоровичу, взяти участь у роботі конгресу та виступити з доповіддю.

Українська зернова асоціація ще раз засвідчує свою повагу до Державної митної служби України, до тисяч чесних та порядних митників, які працюють на благо українського народу.

УЗА

Последние новости