ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ лідерів громадських професійних організацій АПК до Прем’єр-Міністра України М.Я. Азарова з приводу ситуації на ринку зерна України

16.06.2010

Шановний Миколо Яновичу!

Україна стоїть на порозі жнив -2010. На фоні перспектив непоганого врожаю, як ніколи раніше, ситуація на зерновому ринку України є вкрай несприятливою для усіх його учасників.

Через неповернення ПДВ у сумі понад 8 млрд.грн. експортери не в змозі визначитися із торгівельно-закупівельною, ціновою, логістичною політикою на 2010/2011 м/рік.

Зерно-торгівельні компанії зневірилися у можливості хоч якось покращити своє економічне становище. Вони, насамперед через фінансові негаразди, не мають можливості брати участь у тендерах із продажу українського зерна на зовнішніх ринках, відповідно не провадяться форвардні закупівлі зерна врожаю 2010 року в українських селян, що мали б стати ціновими індикаторами на початку маркетингового року.

З таких самих причин українські експортери практично не укладають договорів на перевалювання зерна із нашими ж українськими портовими терміналами, що загрожує значним зменшенням можливостей українського експорту зерна у розпал жнив через переорієнтацію терміналів на транзитні вантажопотоки із сусідніх держав, що вже розпочалася.

Усе це відбувається на фоні вкрай складної та несприятливої для України зовнішньої кон’юнктури, особливо по ранніх зернових - пшениці та ячменю.

Така ситуація загрожує затоварюванням внутрішнього ринку зерна, обвалом цін на нього для українських товаровиробників.

Ми, представники громадських професійних організацій АПК - Українська аграрна конфедерація, Аграрний союз України, Українська Зернова Асоціація - покладаємо останні надії на порятунок від краху зернового ринку України на такі заходи:

1. Якнайскоріше, але не пізніше 25 червня 2010 року, у спосіб, передбачений чинним законодавством, за заявами експортерів сільгосппродукції погасити прострочену заборгованість перед ними із податку на додану вартість.

2. З метою надання фінансової підтримки якомога більшому колу товаровиробників, негайно виділити та зосередити необхідні кошти державної підтримки зернового ринку, насамперед, на заставних закупівлях зерна нового врожаю.

3. Максимально приблизити державну підтримку сільськогосподарських товаровиробників за усіма діючими програмами на липень-вересень 2010 року.

Ми також висловлюємо упевненість у розумінні Вами, шановний Миколо Яновичу, вищезазначених складнощів у нашому зерновому господарстві та сподіваємося на відповідну реакцію Уряду України.

З глибокою повагою,

Президент Української Аграрної конфедерації
Л. П. Козаченко

Голова Аграрного Союзу України
Г.В.Новіков

Президент Української Зернової Асоціації
В.Г. Клименко

 

Другие материалы раздела

Последние новости