Публічний сектор: українські агрохолдинги впевнено збільшують вартість

02.11.2015

Кернел вперше за майже три роки став дорожчим за Миронівський хлібопродукт, а Мілкіленд, попри скрутне становище, відновив 75% вартості.

Капіталізація українських агрохолдингів за підсумками жовтня склала $2,6 млрд. Це на 9% більше, ніж у вересні, свідчать дані щодо котировок акцій компаній на світових фондових біржах, агрегованих агентством Bloomberg. З початку року українські агроїхолдинги (за мінусом вартості компанії Мрія, акції якої нині зняті з обігу) здорожчали на 19%, а за рік - від жовтня 2014 року - на 5%. 

Згідно з інформацією, наданою Agravery.com інвестиційною компанією Eavex Capital, усі агрокомпанії, за виключення агрохолдингу Овостар Бориса Бєлікова, у місяці, що минув, вийшлив плюс. Зокрема, найбільше додав у вартості Мілкіленд Анатолія Юркевича, що, очевидно, на новинах щодо реструктуризації та залучення міжнародних фахівців відновився аж на 75% до $1,4 млрд. Друга позиція - за Агролігою Ірини Поплавської, яка ще й досі торгуєтьсяна альтернативному майданчику Варшавської біржі New Connect - компанія додала майже половину вартості. Третя позиція - у Авангарда Олега Бахматюка, якому вдалося вмовити кредиторів на реструктуризацію й тим самим додати до вартості 43%.

Цікавим є той факт, що вперше з 2013 року Кернел Андрія Веревського став найдорожчим публічним агрохолдингом України, виперевши "Миронівський хлібопродукт" Юрія Косюка. Його вартість склала $1,07 млрд. 

Першість за вартістю акцій традиційно тримає Овостар, незважаючи на знецінення його цінних паперів на 4% - його акція коштує наразі $22,5 проти $23,4 станом на кінець вересня. У трійку лідерів також традиційно входять Кернел та Миронівський хлібопродукт Юрія Косюка – $13,5 та $9,2 за акцію відповідно. Стати співвласником агрохолдингу можна лише за 10 центів - такою була ціна на акції Укрпродукту, за 20 центів сьогодні можна придбати акції KSG Agro Сергія Касьянова, за 30 - Агротону, за 50 - Мілкіленду та Agrоgeneration.

 

Марія Бровінська, Agravery.com.

Последние новости