Роман Добринський: «Молочний конгрес зарекомендував себе лідером серед подібних заходів в Україні»

12.02.2015

На початку березня у Києві пройде VІІІ Молочний конгрес


Напередодні VІІІ Молочного конгресу, який відбудеться 3—5 березня у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза», менеджер  з організації проекту Роман Добринський погодився відповісти на питання ІА «Агравері».

— Як триває підготовка до конгресу?

— Як і попередні роки, організовує подію Асоціація виробників молока. Готуватися до конгресу розпочали одразу після проведення Молочного конгресу-2014. Розпочали із запрошення партнерів, складання списку спікерів, нині вирішуємо організаційні питання. Партнери конгресу — це  комерційні компанії з України та закордону, що працюють на ринку, постачають обладнання, техніку, ветпрепарати, корми тощо. Завершуємо переговори, після чого матимемо остаточний список учасників. Але вже зараз можна говорити, і це стало приємною несподіванкою, що, незважаючи на несприятливі економічні умови в Україні, більшість компаній підтвердила підтримку конгресу.

Запросили також спікерів. Це представники державної влади, аналітики, власники господарств, технологи. Теоретичною частиною конгрес не обмежиться. Працюємо над виставкою техніки й обладнання. Також відвідувачі зможуть побувати на молочних фермах господарств «Острійківське» і «Терезине», що неподалік Києва. Одним словом, робимо усе, щоб конгрес і далі утримував статус наймасштабнішої події у галузі молочного скотарства України.

— Окрім насиченої програми, в чому ще секрет такої високої популярності конгресу?

— Протягом багатьох років Молочний конгрес зарекомендував себе лідером серед подібних заходів. В Україні немає більш широко представленої на міжнародному та національному рівнях події в цій сфері. Йдеться про участь міжнародних організацій, компаній-лідерів ринку, авторитетних спікерів, які виступають у панельних дискусіях та беруть участь у роботі секцій. Молочарі зацікавлені бачити те, куди рухається галузь, бажають почути конкретні рішення, як підвищити рентабельність виробництва. Також, як показують результати опитувань минулих років, важливою є можливість познайомитися, поспілкуватися з колегами, з представниками компаній, консультантами. І Молочний конгрес є чудовим майданчиком для цього.

Якщо говорити про цей рік, то під час заходу діятиме юридична консультація. Досвідчені саме в сільськогосподарських питаннях юристи розглянуть конкретні ситуації, допоможуть розібратися в усіх складнощах законодавства. Порадує подарунками й Асоціація виробників молока: кожний відвідувач отримає аналітичний альманах «Молоко України» і свіжий новий номер журналу «Молоко і ферма».

— Які переваги отримують компанії-учасники Молочного конгресу?

— У 2015 році очікується такий же високий рівень представництва. Молочний конгрес є місцем зустрічі фахівців, котрі приймають рішення. Сімдесят відсотків відвідувачів — представники молочної галузі, власники та керівники господарств з вагомими повноваженнями. Конгрес — це можливість зустріти управлінців, відповідальних за менеджмент, розвиток, планування, закупівлі, маркетинг і технічне обслуговування. Це дає змогу говорити про Молочний конгрес як про певний базовий орієнтир при прийнятті рішень компаніями в сфері маркетингу і продажів. Також участь у заході дає змогу компаніям представити новинки ринку.

 Можете конкретизувати, представники яких саме іноземних компаній відвідають конгрес?

— Почнемо з того, що ми запрошуємо не лише комерційні компанії, але й представників міжнародних організацій, посольств. Так, будуть представники від Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Міжнародної фінансової корпорації (IFC), Європейського банку реконструкції та розвитку. Також запросили представників посольств понад двадцяти країн. Якщо говорити про компанії, то географія нараховуватиме більше десяти країни. Будуть присутні як українські представники, так і представники центральних офісів. Ексклюзивний спонсор Молочного конгресу — компанія Pöttinger, генеральний — Kuhn, спеціальний — Limagrain, технологічний партнер — John Deere, спеціальний партнер з доїльного обладнання — DeLaval,. З боку організаторів надаємо міжнародним учасникам допомогу, консультації.

— Розкажіть про ділову програму конгресу.

— Запланована робота секцій «Аналітика молочного бізнесу», «Управління і технології», «Фінанси та управління», «Технологія виробництва молока», «Ветеринарія». Висококваліфіковані фахівці поінформують про останні тенденції та інновації в галузі, про перспективні ринки, про стандарти, про новинки техніки, обладнання, препаратів. Очікуємо на активне спілкування і під час панельних дискусій. Їх учасники обговорять те, якими є перспективи виходу молочної продукції на нові ринки збуту, яка потрібна державна підтримка галузі, чи варто агробізнесу чекати на кредитування і багато чого іншого.

Головне, що хочемо донести до аудиторії цього року, це те, що нині важливе об’єднання всіх учасників ринку та пошук шляхів для виходу з ситуації, яка склалася.  Молочний сектор має показати свою значимість та чисельність і донести до влади, що здатний відстоювати свої інтереси. Але без конструктивного діалогу програють всі. Сподіваємося на комунікацію між виробниками та переробниками щодо закупівельних цін, зменшення собівартості виробництва молока.

Як говорилося вище, на відвідувачів конгресу чекає спеціалізована виставка. Крім великих експозиційних стендів спонсорів, ми розміщуємо інформацію про продукцію дрібних і середніх компаній. Більше про програму конгресу можна прочитати на офіційному сайті події.

— І наостанок: скільки відвідувачів плануєте залучити на виставку?

 В минулому році було 900, цього року очікуємо до 1500. Тобто, плануємо збільшити аудиторію на 30—40%. Але найважливішим для нас залишається якісний склад як експертів, експонентів, так і відвідувачів. Звісно, в основному ми орієнтуємося на керівників та спеціалістів провідних виробників та переробників молока. Однак не оминаємо увагою невеликі господарства, а також студентів аграрних вишів, журналістів.

Последние новости