Росія та Україна створили робочу групу у сфері гармонізації національних систем контролю над якістю та безпечністю харчових продуктів

19.08.2013

Під час робочого візиту до Москви Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка та перемовин із Главою Россільгоспнагляду Геннадієм Онищенком було досягнуто домовленості про створення Міжвідомчої російсько-української робочої групи у сфері гармонізації національних систем контролю над якістю та безпечністю харчових продуктів. Про це повідомив Микола Присяжнюк за підсумками візиту.

Міністр поінформував, що під час зустрічі російська сторона підтвердила відсутність у неї претензій щодо безпечності та якості продукції української компанії «Рошен».
«Я переконаний, що ця продукція на ринок Російської Федерації буде надходити, ми підписали угоду, якою визначено ті двосторонні заходи, які необхідно виконати», − поінформував Міністр.
Так, йдеться про визначення 4 українських лабораторій, які сертифіковані відповідно до вимог у РФ, у яких здійснюватиметься сертифікація призначеної на експорт до РФ харчової продукції. Після цього, у разі виникнення зауважень, буде надано час на їх усунення.
Крім того, російська сторона відвідає з інспектуванням українські фабрики.
«І після цього, звичайно, буде відкриття ринку. Вирішення питання залежить від двох сторін, наскільки активно будуть працювати», − додав Міністр.
Микола Присяжнюк також повідомив, що в цілому розмова з Главою Россільгоспнагляду Геннадієм Онищенком була конструктивною, необґрунтованих претензій не пролунало.
«Найголовніше, що ми підписали протокол дій. Цей протокол дає можливість нам створити двосторонню робочу групу, яка буде працювати постійно. А двічі на рік − один раз в Україні, один у Росії − будуть підбиватися підсумки, проводитися семінари й обговорюватися ті проблемні питання, які виникатимуть під час роботи комісії», − наголосив Міністр.
Він додав, що узгоджуватися будуть нормативи як на російську продукцію, що постачається на український ринок, так і на українську продукцію, яка експортується до Росії.
«Є питання, які нам необхідно узгодити, – це питання захисту прав споживачів.

Російський споживач має повне право на інформацію щодо вмісту тих чи інших складових в українській продукції, яку він споживає», − додав Міністр.

МІНАПУ

Связанные материалы

Последние новости